Advokat

Thomas Bodström Advokat
Thomas Bodström

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, familjerätt, arbetsrätt, diskrimineringsrätt, affärsjuridik, avtalsrätt och skadeståndsrätt.

thomas.bodstrom@advbyra.se
Läs mer...
Elsa-Andersson-advokatbyran-thomas-bodstrom
Elsa Andersson

Inriktning
Brottmål (offentlig eller privat försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn), allmän civilrätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt.

elsa.andersson@advbyra.se
Läs mer...
Charlotta-Skogsberg-Advokatbyrån Thomas Bodström
Charlotta Skogsberg

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt och socialrätt med särskild inriktning på personlig assistans och assistansersättning

charlotta.skogsberg@advbyra.se
Läs mer...
Marija
Marija Novosel Nyström

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, asylrätt och familjerätt.

marijanovoselnystrom@advbyra.se
Läs mer...
Fabian Hägglund Wennergren är jurist på Advokatbyran Thomas Bodström
Fabian Wennergren

Inriktning
Offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt och civilrätt.

fabian.wennergren@advbyra.se
Läs mer...
Bjorn-Andersson-advokatbyrån-thomas-bodström
Björn Andersson

Inriktning
Brottmål (offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn), familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt, hyresrätt och allmän förvaltningsrätt.

bjorn.andersson@advbyra.se
Läs mer...
© 2020 Fotograf Anna-Lena Ahlström
Karin Lavén

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU) och migrationsrätt.

karin.laven@advbyra.se
Läs mer...
© 2020 Fotograf Anna-Lena Ahlström
Oscar Hillmann

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, socialrätt (LVU, LVM och LRV), familjerätt med inriktning på vårdnad, boende och umgänge samt migrationsrätt.

oscar.hillmann@advbyra.se
Läs mer...
© 2020 Fotograf Anna-Lena Ahlström
Christine Staberg

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, socialrätt (LVU, LVM och LRV), familjerätt med inriktning på vårdnad, boende och umgänge samt migrationsrätt.

christine.staberg@advbyra.se
Läs mer...
Mathias Welander

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt och allmän civilrätt.

mathias.welander@advbyra.se
Läs mer...