Advokat

Thomas Bodström Advokat
Thomas Bodström

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, familjerätt, arbetsrätt, diskrimineringsrätt, affärsjuridik, avtalsrätt och skadeståndsrätt.

thomas.bodstrom@advbyra.se
Läs mer...
Mathias Welander

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt och allmän civilrätt.

mathias.welander@advbyra.se
Läs mer...
Christine Staberg

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, socialrätt (LVU, LVM och LRV), familjerätt med inriktning på vårdnad, boende och umgänge samt migrationsrätt.

christine.staberg@advbyra.se
Läs mer...
Oscar Hillmann

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, socialrätt (LVU, LVM och LRV), familjerätt med inriktning på vårdnad, boende och umgänge samt migrationsrätt.

oscar.hillmann@advbyra.se
Läs mer...
Karin Arleskär - Advokatbyrån Thomas Bodström
Karin Arleskär

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, migrationsrätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV) och familjerätt.

karin.arleskar@advbyra.se
Läs mer...
Michaela Nyqvist

Inriktning
Brottmål, familjerätt, socialrätt och migrationsrätt

michaela.nyqvist@advbyra.se
Läs mer...
Anders Sjögren

Inriktning
Brottmål, familjerätt, socialrätt (LVU), migrationsrätt och civilrätt.

anders.sjogren@advbyra.se
Läs mer...
Karin Lavén

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU) och migrationsrätt.

karin.laven@advbyra.se
Läs mer...
Bjorn-Andersson-advokatbyrån-thomas-bodström
Björn Andersson

Inriktning
Brottmål (offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn), familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt, hyresrätt och allmän förvaltningsrätt.

bjorn.andersson@advbyra.se
Läs mer...
Fabian Hägglund Wennergren är jurist på Advokatbyran Thomas Bodström
Fabian Wennergren

Inriktning
Offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt och civilrätt.

fabian.wennergren@advbyra.se
Läs mer...