aq_block_1

Möt våra jurister

Thomas Bodström Advokat
Thomas Bodström

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, familjerätt, arbetsrätt, diskrimineringsrätt, affärsjuridik, avtalsrätt och skadeståndsrätt.

thomas.bodstrom@advbyra.se
Läs mer...
Kristina Boethius Advokat
Kristina Boethius

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV) och migrationsrätt.

kristina.boethius@advbyra.se
Läs mer...
Elsa-Andersson-advokatbyran-thomas-bodstrom
Elsa Andersson

Inriktning
Brottmål (offentlig eller privat försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn), allmän civilrätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt.

elsa.andersson@advbyra.se
Läs mer...
Charlotta-Skogsberg-Advokatbyrån Thomas Bodström
Charlotta Skogsberg

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt och socialrätt med särskild inriktning på personlig assistans och assistansersättning

charlotta.skogsberg@advbyra.se
Läs mer...
Marija
Marija Novosel Nyström

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, asylrätt och familjerätt.

marijanovoselnystrom@advbyra.se
Läs mer...
Kinora Awrohum

Inrikting
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, asylrätt, socialrätt och familjerätt.

kinora.awrohum@advbyra.se
Läs mer...
Fabian Hägglund Wennergren är jurist på Advokatbyran Thomas Bodström
Fabian Wennergren

Inriktning
Offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt och civilrätt.

fabian.wennergren@advbyra.se
Läs mer...
Bjorn-Andersson-advokatbyrån-thomas-bodström
Björn Andersson

Inriktning
Brottmål (offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn), familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt, hyresrätt och allmän förvaltningsrätt.

bjorn.andersson@advbyra.se
Läs mer...
© 2020 Fotograf Anna-Lena Ahlström
Karin Lavén

Inriktning
Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU) och migrationsrätt.

karin.laven@advbyra.se
Läs mer...
Bjorn-andersson
Emil Olors

inriktning
Offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, vårdnad och umgänge, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), och migrationsrätt

emil.olors@advbyra.se
Läs mer...
Karin Arleskär - Advokatbyrån Thomas Bodström
Karin Arleskär

Inriktning
Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, migrationsrätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV) och familjerätt.

karin.arleskar@advbyra.se
Läs mer...
Anna-Sjogren-Advokatbyrån Thomas Bodström
Anna Telg

Inriktning
Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV) och migrationsrätt.

anna.telg@advbyra.se
Läs mer...
© 2018 Fotograf Anna-Lena Ahlström
Miran Crnalic

Inriktning
Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt och arvsrätt.

miran.crnalic@advbyra.se
Läs mer...
Mathias Welander

Inriktning
Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV), migrationsrätt och allmän civilrätt.

mathias.welander@advbyra.se
Läs mer...
celina 4
Celina Linderholm

Inriktning
Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn, familjerätt, socialrätt (LVU, LVM, LPT, LRV) och migrationsrätt.

celina.linderholm@advbyra.se
Läs mer...

Administration

Sonja Jidenius Kontorschef
Sonja Jidenius

Kontorschef
Stockholmskontoret

Sonja.Jidenius@advbyra.se
Läs mer...
Pia Holmgren Assistent, Ekonomiansvarig
Pia Holmgren

Ekonomiansvarig
Stockholmskontoret

pia.holmgren@advbyra.se
Läs mer...
© 2020 Fotograf Anna-Lena Ahlström
Lotta Sandgren

Kontorschef & Ekonomiansvarig
Uppsalakontoret

lotta.Sandgren@advbyra.se
Läs mer...
Felicia
Felicia Danielsson

Marknadsförings- och kommunikationschef
Sköter publicering av våra sociala medier, digitala kanaler och övrig marknadsföring.

felicia.danielsson@advbyra.se
Läs mer...
Olof-Bodstrom-advokatbyran-thomas-bodstrom
Olof Bodström

Assistent
Advokatassistent


Läs mer...
Kjell Erlandsson Ekonomikonsult
Kjell Erlandsson

Ekonomikonsult
Ekonomikonsult


Läs mer...